3x3 EuroTour Gdynia 2013 zakończony

Ekipa Długa Kromka Słoniowatego Krissa Gdańsk / Łódź wygrała trzecie mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 rozegrane na Skwerze Kościuszki w Gdyni. W nagrodę Paweł Strychalski, Krzysztof Białkowski, Paweł Pawłowski i Marcin Wilk będą repreznetować Polskę w turnieju kontynentalnym w Pradze i finale cyklu 3x3 EuroTour w Budapeszcie.
news Zdjęcia | fot. FIBA Europe / Oleksiy Naumov
Zespół reprezentujący w rozgrywkach Gdańsk i Łódź rozkręcał się z każdym pojedynkiem, eliminując w ćwierćfinale faworyzowaną ekipę SKS Basketmania Starogard Gdański z Michaelem Hicksem w składzie. W finale ekipa Pawła Strychalskiego nie miała już większych problemów z pokonaniem Da Burnin Banana z Wrocławia 16:4.

W niedzielę obok rozgrywek finałowych mistrzostw Polski toczyła się również walka najmłodszych chłopców w kategorii U12. Do rozgrywek na obniżonych koszach zgłosiło się 10 zespołów, które podzielone na dwie grupy walczyły od samego rana do późnego popołudnia. Walka trwała na całego, a o tym jak była zacięta świadczy najlepiej wynik finału 7:6 dla ekipy 4 Byki z Gdyni. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Zwycięski zespół zagrał w składzie: Michał Lis, Piotr Lis, Adrian Pajkert i Stanisław Greczyło. Druga lokata dla Energetycznych Staruszków Gdynia w składzie Jerzy Kwidzyński, Michał Ostrowski, Sebastian Muntowski i Piotr Lis, a najniższe miejsce na podium dla Sharks Gdynia - Iwo Olender, Krzysztof Muńko, Jakub Skwarło i Martyn Balandowski.

Tradycyjnymi punktami turnieju były konkursy. W konkursie rzutów za 3 punkty zwyciężył Michael Hicks, który w finale trafił 10 na 15 rzutów, natomiast w konkursie wsadów triumfował Maciej "Paprot" Paprocki.

Organizatorzy zadbali również o rozegranie meczów towarzyskich, w których zmierzyli się zawodnicy na wózkach z sekcji Trefl Sopot w wewnętrznym pojedynku, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku z Marynarką Wojenną oraz Radio Gdańsk z zespołem reprezentującym cumującego tuż obok boisk meksykańskiego Cuathemoca. Ostatnim pojedynkiem towarzyskim był mecz samorządowców, w którym radni Miasta Gdynia potykali się z Samorządem Województwa Pomorskiego.

Impreza wobec słonecznej pogody zgromadziła na Skwerze Kościuszki tysiące przechodniów i kibiców, przez dwa dni publiczności i zawodnikom przygrywał DJ DML.

Zwycięzcy pozostałych kategorii:

Kategorie U12 kobiet zdominowały zespoły z Katowic - zwyciężył zespół ADHD Katowice w składzie Katarzyna Swoboda, Julia Nowakowska i Małgorzata Mykała, drugie miejsce przypadło zespołowi Puszyste Katowice, który wystąpił w składzie Marta Thammavong, Michalina Mofina, Roksana Kasperska, a trzecie zajęła ekipa Atomowe Żule Katowice w składzie Hanna Oleksy, Zuzanna Skawińska, Marta Sczendzina i Nikol Trznadel.

W kategorii U14 kobiet triumfowały zespoły z Gdyni – VBW GTK Gdynia w składzie Dominika Skrocka, Natalia Ryng i Julia Manikowska druga lokata dla ich koleżanek z VBW GTK 2 Gdynia, które wystąpiło w składzie Anna Markowska, Patrycja Gałka, Dominika Stani, a trzecia dla zespołu Bez Szans Katowice w składzie Katarzyna Fiedukiewicz, Alicja Fryc i Karolina Papoń.

W kategorii U14 mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy Białych murzynów Katowice w składzie Kamil Swoboda, Przemysław Granek, Piotr Mitas, druga lokata dla zespołu Myfflony Katowice w składzie Łukasz Szołtysek, Kacper Kingsford, Alan Delattre i Aleksander Hora, trzecia lokata dla Sharks Gdynia – Piotr Sadowski, Stanisław Konopka, Nikodem Piotrowicz.

Wśród dziewcząt zgłoszonych do kategorii U16 kobiet najlepsze okazały się zawodniczki SKS Starogard Gdański, które wystąpiły w składzie Anna Kraciuk, Kinga Deruś, Justyna Kondratowicz, Dorota Ciałek, tuż za nimi uplasował się zespół Wielkie Joł Katowice – Paulina Dąbkowska, Alicja Janczewska, Katarzyna Łysik, Weronika Żebrowska, na najniższym stopniu podium stanął zespół Logotyp złoty Katowice – Ewa Gałązkiewicz, Natalia Lewandowska, Paulina Kaszuba, Natalia Przeniczka.

W kategorii U16 chłopców najlepsze okazały się Gwoździe Starogard Gdański - Krystian Reszka, Przemysław Michałowski, Szymon Tylkowski i Patryk Smugała, za ich plecami My tylko po koszulki Katowice – Błażej Orpel, Adrian Kędzior, Daniel Koneczny i Łukasz Lewiński, trzecie miejsce dla ekipy GTK Gdynia, która wystąpiła w składzie Mateusz Jankowski, Jakub Szulc, Adam Jęczmień, Jakub Wicki.

W kategorii U18 mężczyzn najlepsza ekipa Błaczuga Gdańsk – Tomek Sitko, Oskar Plener, Mikołaj, Witkowski, Błażej Szymichowski, druga lokata dla GTK Gdynia w składzie Konrad Jarociński, Maurycy Cendrowski, Maciej Pęksyk, a trzecia dla zespołu Ja też miałem zasady Sopot - Maximillian Sokoł, Jacek Pałubicki, Jakub Lewndowski.

W kategorii Open Kobiet zwyciężył zespół No Name Gdynia, który wystąpił w składzie Joanna Maryniewska, Dominika Olędzka i Kamila Podgórna, druga lokata dla Czadowych babek Gdynia – Patrycja Szelągowska, Aleksandra Witkowska, Paulina Rojek, Ewa Greczyło, trzecie miejsce dla Triple Trouble Olsztyn – Paulina Rek, Anna Grzędzińska, Daria Mokańska, Maja Hain.

W kategorii +35 mężczyzn najlepsi byli zawodnicy Steam Gdynia w składzie Maciej Hałas, Tomasz Mrzygłód, Adam Małaczek i Sebastian Jabłoński, druga lokata dla Old Sharks Gdynia w składzie Tomasz Załucki, Olaf Olender, Piotr Nawrocki, trzecie miejsce dla Jedzie Jadzia Gdańsk w składzie Marcin Skorupski, Rafał Grochowski, Piotr Cirocki i Jarosław Migdalski.

Turniej był wspierany przez Miasto Gdynia.

udostępnij