R8 BASKET 3x3 KRAKÓW wygrywa 3x3 QUEST w Toruniu

Drużyna R8 BASKET 3x3 KRAKÓW zwyciężyła w kategorii OPEN mężczyzn w turnieju 3x3 QUEST - Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 rozgrywanym w Toruniu. W finale pokonała ekipę Crew Of Street 21:10.

WIĘCEJ O I DNIU TURNIEJU

W niedzielę plac przed Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki ponownie był pełen zawodników, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności przeciwko najlepszym zespołom w Polsce. W Toruniu nie zabrakło dobrej zabawy, świetnego poziomu sportowego i wspaniałych koszykarskich emocji! Warunki pogodowe niestety pogorszyły się przed fazą ćwierćfinałową i turniej został dokończony w hali UMK.

W konkursie wsadów, podobnie jak przed tygodniem, triumfował Dawid „DaFly” Mazur. Dzięki swoim efektownym zagraniom zgarnął nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł. Z kolei w konkursie rzutów z dystansu najlepszy był niezawodny Michael Hicks z R8 BASKET 3x3 KRAKÓW.

Oprócz ekipy z Krakowa w Toruniu rywalizowało sporo innych świetnych zespołów, m.in. Middle Finger U ze znanym z występów w Polskiej Lidze Koszykówki Romanem Szymańskim, czy też planet cash team, który w zeszłym roku grał w wielkim finale mistrzostw Polski 3x3.

Ostatecznie do wielkiego finału awansowały drużyny R8 BASKET 3x3 KRAKÓW oraz Crew Of Street. Ta pierwsza była poza zasięgiem pozostałych zespołów, o czym świadczy efektowne zwycięstwo w ostatnim meczu - aż 21:10. Piotr Renkiel, Michael Hicks, Paweł Pawłowski oraz Łukasz Bodych sięgnęli tym samym po 1500 zł oraz zegarki marki FESTINA. W zaciętym spotkaniu o trzecie miejsce ekipa Middle Finger U pokonała 3x3 PLAY HARD 21:20.

Kolejny turniej kwalifikacyjny 3x3 QUEST - Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 już 1 i 2 lipca na parkingu przed galerią NovaPark w Gorzowie Wielkopolskim.