ENERGA 3x3 ponownie wygrywa w finale Grand Prix Wielkopolski z Team Poland

Wczoraj w Kole, a dzisiaj w Słupcy odbyły się turnieje Grand Prix Wielkopolski. W dzisiejszym finale ponownie spotkały się ze sobą zespoły ENERGA 3x3 oraz Team Poland i ponownie najlepsza była ENERGA 3x3. W obu zespołach wystąpili zawodnicy z szerokiego składu kadry Polski 3x3.

ENERGA 3x3 (Michael Hicks, Maciej Adamkiewicz, Michał Wojtyński, Thomas Davis) wygrała wszystkie pięć spotkań i wygrała po raz drugi Grand Prix Wielkopolski. Najwięcej emocji było w półfinałowej walce z teamem Jeżyckie Kuny ZBW, wygranym 21:18. Dużo walki można było także zobaczyć w finale przeciwko Team Poland  – 21:17.

Team Poland (Marcin Sroka, Arkadiusz Kubus, Marcin Zarzeczny, Wojciech Pisarczyk) drogę do finału miał trochę mniej emocjonującą, gdyż wszystkie spotkania wygrał z bezpieczną przewagą.

Szeroki skład seniorów 3x3 przygotowuje się do czerwcowych Mistrzostw Świata w Amsterdamie, II Igrzysk Europejskich w Mińsku oraz kwalifikacji do Mistrzostw Europy w Rydze. Kolejnym etapem przygotowań będzie zgrupowanie w Cetniewie oraz wyjazd na dwa turnieje Ghetto Basket do Rygi.