Team Polska wygrywa Streetball Masters Amsterdam!

Marcin Zarzeczny, Maciej Rostalski, Marcin Chudy, Łukasz Diduszko jako Team Polska, nie dali żadnych szans… Enerdze 3x3 Gdańsk w finale turnieju w stolicy Holandii. W półfinale odpadł natomiast Team Poland, który przegrał z drużyną z Gdańska.

Bardzo dobrze dla kadry seniorów #KoszKadra3x3 rozpoczęła się wizyta w Amsterdamie, gdyż w pierwszym turnieju Streetball Masters Amsterdam – karty rozdawali zawodnicy z szerokiego składu Reprezentacji Polski 3x3.

Team Polska wygrał wszystkie sześć spotkań, by w bratobójczym spotkaniu finałowym pokonać Energę 3x3 Gdańsk 22:9. W walce półfinałowej jednak ekipa Team Polska po walce do ostatnich sekund pokonała team Antwerp 16:15. W drugim półfinale 21:18 Energa 3x3 (Michael Hicks, Marcin Sroka, Paweł Pawłowski, Piotr Niedźwiedzki) była lepsza od Team Poland (Michał Wojtyński, Arkadiusz Kobus, Maciej Adamkiewicz, Wojciech Pisarczyk).

KOMPLET WYNIKÓW

Skład kadry Polski na turnieje w Amsterdamie:
1. Adamkiewicz Maciej (Ogniwo Polbit Szczecin)
2. Chudy Marcin (Decka Pelplin)
3. Diduszko Łukasz (King Wilki Morskie Szczecin)
4. Hicks Michael (Polpharma Starogard Gdański)
5. Kobus Arkadiusz (KS Księżak Syntex Łowicz)
6. Niedźwiedzki Piotr (Górnik Trans.eu Wałbrzych)
7. Pawłowski Paweł (Decka Pelplin)
8. Pisarczyk Wojciech (KS Pogoń Prudnik)
9. Rostalski Maciej (Biofarm Basket Poznań)
10. Sroka Marcin (KS Pogoń Prudnik)
11. Wojtyński Michał (KK Warszawa)
12. Zarzeczny Marcin (Ogniwo Polbit Szczecin)

Sztab szkoleniowy:
Renkiel Piotr – trener
Albecka Alicja - fizjoterapeuta

Szeroki skład seniorów 3x3 przygotowuje się do czerwcowych Mistrzostw Świata w Amsterdamie, II Igrzysk Europejskich w Mińsku oraz kwalifikacji do Mistrzostw Europy w Rydze.

Szeroki skład kadry seniorów oraz plan przygotowań dostępny jest TUTAJ

Polski Związek Koszykówki oficjalnie zgłosił już także skład, jaki weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Amsterdamie. Znaleźli się w nim Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Marcin Sroka oraz Przemysław Zamojski. W składzie mogą zajść jeszcze zmiany.