#KoszKadra3x3 kobiet oraz mężczyzn zagra na Mistrzostwa Europy 3x3

Zarówno Reprezentacja Polski 3x3 kobiet (12. miejsce w rankingu), jak i mężczyzn (9. miejsce) awans do turniej finałowy w Debreczynie wywalczyła pod koniec czerwca w Rydze. Turniej potrwa od 30 sierpnia do 1 września.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

W turnieju kwalifikacyjnym seniorki awans wywalczyły po pokonaniu Szwajcarii, a seniorzy po wygranej nad kadrą Włoch. W Debreczynie Polki zagrają w grupie C z Francją (3. miejsce) oraz Węgrami (9. miejsce), natomiast Polacy w grupie A z Serbią (1. miejsce) oraz Niemcami (21. miejsce).

Polki z bardzo dobrej strony pokazały się na kolejnych turniejach z cyklu Women's Series, gdzie w Pradze zagrały w finale ulegając ekipie z Kanady. Tydzień później w Bukareszcie był półfinał oraz m.in. wygrana w fazie grupowej z Francją!

- W Mistrzostwach Europy nie ma drużyn z przypadku, gdyż do Debreczyna dostało się 12 najlepszych ekip w Europie. Grupy zostały utworzone zgodnie z rankingiem FIBA 3x3 - Polska, jako 11-ta drużyna w została przydzielona do grupy C razem z Francja i Węgrami. Francji, lidera Women's Series, nie trzeba przedstawiać. Mają w swoim składzie zawodniczki z pierwszych miejsc w rankingu indywidualnym, grają bardzo dynamiczną i efektowną koszykówkę. Natomiast Węgierki, aktualne wicemistrzynie świata również nie będą łatwym przeciwnikiem. Tak naprawdę wszystko zależy od nas, jak zaczniemy, jak wejdziemy w mecz w pierwszych minutach. Z Francuzkami sprawa wydaje się o tyle łatwiejsza, że troszkę już się znamy. Wiemy czego się spodziewać i jak musimy grać przeciwko nim. Natomiast jeśli chodzi o Węgierki, nie udało nam się zagrać przeciwko nim ani jednego spotkania ale zadajemy sobie sprawę, że jest to bardzo dobra drużyna – mówi Karolina Szlachta (trener Reprezentacji Polski 3x3).

Skład zespołu:
- Agnieszka Szott-Hejmej
- Martyna Cebulska
- Aldona Morawiec
- Klaudia Sosnowska
- Karolina Szlachta (trener)
- Vadim Czeczuro (asysten trenera)
- Michał Wesołowski (fizjoterapeuta)

Grupa C:
1. Polska
2. Węgry
3. Francja

Terminarz:
piątek, godz. 17:20 Francja - Polska
piątek, godz. 18:50 Węgry - Polska

Skład zespołu:
- Michael Hicks
- Paweł Pawłowski
- Marcin Sroka
- Przemysław Zamojski
- Piotr Renkiel (trener)
- Kazimierz Rozwadowski (asystent trenera)
- Justyna Krzemień (fizjoterapeuta)

Terminarz:
piątek, godz. 19:10 Niemcy - Polska
piątek, godz. 20:20 Serbia - Polska

Grupa A:
1. Serbia
2. Polska
3. Niemcy

Do fazy pucharowej awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W przypadku awansu seniorki zmierzą się z kimś z grupy A (Hiszpania, Rosja, Włochy), również na rywala z grupy C trafią seniorzy (Holandia, Ukraina, Hiszpania).

Znakomicie zapowiada się przede wszystkim spotkanie z Serbią, gdzie Serbowie będą chcieli zrewanżować się za porażkę w meczu o 3. miejsce podczas Mistrzostw Świata w Amsterdamie. Jednakże #KoszKadra3x3 z całą pewnością po raz kolejny pokaże „pazur” i spróbuje ponownie pokonać lidera rankingu!

- Na podstawie rankingu trafiliśmy do grupy A, gdzie przeciwnikami będą Serbowie oraz Niemcy. Serbów znamy bardzo dobrze. Wielokrotnie mierzyliśmy się z nimi na różnego rodzaju turniejach. Niemcy pierwszy raz od dłuższego czasu pojawiają się na imprezie rangi mistrzowskiej. Z trzema zawodnikami spotkaliśmy się na FIBA 3x3 World Tour w Lozannie grając przeciwko drużynie z Hamburga dzięki czemu wiemy jakie są ich mocne i słabe strony. Cieszy mnie fakt, że na Serbów możemy trafić ponownie dopiero w finale Mistrzostw Europy. Wszystkie drużyny są w naszym zasięgu. Mamy korzystny terminarz z dniem przerwy pomiędzy fazą grupową i pucharową. W przypadku wyjścia do ćwierćfinałów łączymy się z 2 najlepszymi drużynami z grupy C. Tam o ćwierćfinał walczyć będą Ukraińcy, Holendrzy i Hiszpanie - bardzo wyrównana grupa. Jedziemy do Debreczyna poprawić 5. miejsce z zeszłego roku – mówi trener Reprezentacji Polski 3x3 Piotr Renkiel.


 

udostępnij