Polki po czterech przystankach #3x3U23 rozegranych w Kijowie oraz Szolnoku, zajmują w klasyfikacji swojej konferencji 4. miejsce z dorobkiem 270 punktów. Prowadzi Ukraina (320) przed Węgrami (300) oraz Czechami (280). Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny.
Polacy z dorobkiem 280 punktów plasuje się „oczko” wyżej niż Polki, tracąc do prowadzących Ukraińców 60 punktów, a do Węgrów 10.
Punktacja turniejów kwalifikacyjnych National League U23:
1 – 100 punktów
2 – 80 punktów
3 – 70 punktów
4 – 60 punktów
5 – 50 punktów
6 – 45 punktów
#KoszKadra3x3 U23 kobiet:
1. Pawłowska Anna (AZS Uniwersytet Warszawski)
2. Siemienas Sylwia (Mon-Pol Płock)
3. Woźniak Weronika (MUKS Poznań)
4. Marcinkowska Marta (Arka Gdynia)
5. Dmochewicz Pola (AZS Uniwersytet Warszawski)
6. Papiernik Weronika (MUKS Poznań)
Sztab szkoleniowy:
Ziemiński Adam – trener
Augustynowicz Włodzimierz – asystent trenera
Skaza-Bogulska Oktawia - fizjoterapeuta
Terminarz (do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny):
(I) czwartek, godz. 14:00 Polska - Ukraina
(I) czwartek, godz. 15:30 Czechy - Polska
(II) piątek, godz. 9:20 Rumunia - Polska
(II) piątek, godz. 10:50 Czechy - Polska
#KoszKadra3x3 U23 mężczyzn:
1. Frąckiewicz Łukasz (Enea Astoria Bydgoszcz)
2. Jankowski Bartosz (Polpharma Starogard Gdański)
3. Gołębiowski Daniel (Polpharma Starogard Gdański)
4. Samsonowicz Michał (Biofarm Basket Poznań
5. Sitnik Michał (WKK Wrocław)
6. Konopatzki Mariusz (PTG Sokół Łańcut)
Sztab szkoleniowy:
Kazimierz Rozwadowski – trener
Kobus Arkadiusz – asystent trenera
Terminarz (do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny):
(I) czwartek, godz. 16:30 Polska - Słowacja
(I) czwartek, godz. 18:00 Rumunia - Polska
(II) piątek, godz. 11:50 Polska - Słowacja
(II) piątek, godz. 13:20 Ukraina - Polska
***
Liga Narodów U23 wystartowała w 2017 roku i już teraz można śmiało powiedzieć, iż był to trafiony pomysł. Turnieje znacznie pomagają doskonalić formę, która może w przyszłości pomóc podczas Mistrzostw Świata 3x3 czy też Igrzysk Olimpijskich.