#KoszKadra ponownie na 5. miejscu w Europie!

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 przegrała po walce 20:21 ćwierćfinałowe spotkanie z Hiszpanią, co ostatecznie dało drużynie pod wodzą Piotra Renkiela 5. miejsce w Europie. Również 5. miejsce było rok temu w stolicy Rumunii – Bukareszcie. Drużyna nie wraca jednak do kraju bez pucharu, a konkretnie Michael Hicks - który wygrał konkurs rzutów z dystansu.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Spotkanie z Hiszpanią od samego początku stało pod znakiem ogromnej walki oraz gry kosz za kosz. Po 3 minutach było 8:6 dla Polski, a kolejne szalone i celne rzutu zza łuku Michaela Hicks dały już pięć „oczek” przewagi – 14:9. Po 5 minutach gry Polacy mieli już jednak na swoim koncie 9 przewinień, co tylko znacznie pomogło rywalom w odrabianiu strat. Na 4 minuty i 21 sekund przed zakończeniem #KoszKadra przegrywała 18:20, jednak do remisu doprowadził celnymi rzutami wolnymi Hicks. Niestety w odpowiedzi skuteczna dobitka rywali dała im wygraną oraz awans do półfinału.

Polska - Hiszpania 20:21 (Hicks 14, Zamojski 3, Pawłowski 3)

- Punktem kulminacyjnym całego spotkania było przewinienie techniczne, jakie dostaliśmy pod sam koniec spotkania. Za dużo głupich fauli kosztowało nas przekroczenie limitu 6 a później 10 fauli. Nie pamiętam kiedy ostatni raz moja drużyna popełniła 10 fauli. Zmieniło to bardzo dużo, gdyż straciliśmy prowadzenie. Linia sędziowania była dość słaba. Jednego dnia mamy walkę, gdzie zawodnicy mogą być kontuzjowani przy przewinieniach niesportowych. Natomiast w ćwierćfinałach gwizdek był używany przy praktycznie każdym kontakcie.

Całe Mistrzostwa Europy uważam, że nie były dla nas udane. Liczyliśmy, że przyjedziemy tutaj po medal, a wygraliśmy zaledwie jedno spotkanie. Droga do finału była dość prosta. Ponownie jest nam dane zająć 5. miejsce na Mistrzostwach Europy 3x3, tak jak w zeszłym roku. A co dalej z zespołem? Na pewno odpoczynek oraz powrót zawodników do swoich drużyn 5x5. Może wystartujemy jeszcze w jakimś turnieju, jednak sezon kadrowy uważam za zakończony. Myślami już jesteśmy przy turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Jak tylko poznamy datę wraz ze sztabem opracujemy plan przygotowań do najważniejszej dla nas imprezy - powiedział po meczu Piotr Renkiel (trener Reprezentacji Polski 3x3).