Jedna wygrana dzieli kadrę 3x3 od IO!

Reprezentacja Polski 3x3 zagra w półfinale kwalifikacji do Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! W ćwierćfinale Biało-Czerwoni pokonali Słowenię 21:16. O awans do finału, który jest równoznaczy z wywalczeniem kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, Polacy zagrają z Łotwą o 18:45. 

news

Mecz ze Słowenią, która zajęła drugie miejsce w grupie C, Polacy zaczęli źle. Rywale prowadzili najpierw 2:0 a później 6:1. Na szczęście we właściwym momencie gracze znad Wisły odrabiali straty. Od początku bardzo aktywny był Przemysław Zamojski, który zdobył pierwsze trzy punkty dla naszego zespołu.

Polaków na prowadzenie wyprowadził dwoma celnymi rzutami za dwa punkty Szymon Rduch. Gdy w zdobywanie punktów włączyli się jeszcze Paweł Pawłowski i Michael Hicks przewaga zespołu wyselekcjonowanego przez Piotra Renkiela zaczęła się powiększać. Rywale próbowali odrabiać straty rzutami z dystansu, ale ich strata co najwyżej wynosiła trzy punkty.

- Mecz ze Słowenią doskonale pokazał, że jesteśmy mocni jako drużyna. Każdy z nas dołożył cegiełkę do wygranej, ale turniej się dla nas jeszcze nie skończył. Aby awansować do igrzysk olimpijskich musimy wygrać dwa mecze. Na razie jesteśmy w połowie drogi - powiedział bezpośrednio po spotkaniu Michael Hicks.

W półfinale Polacy zmierzą się o godzinie 18:45 z Łotwą. Wygrana zapewni naszej drużynie awans do igrzysk olimpijskich. Porażka zmusi do rywalizacji o trzecie miejsce ze słabszym z pary Holandia - Francja, którego stawką również są przepustki do Tokio.

 

Transmisję z turnieju można śledzić na oficjalnym kanale FIBA 3x3 na YouTubie.

Wszystkie spotkania Biało-Czerwonych będzie można obejrzeć także na TVP Sport

Wynik meczu ćwierćfinałowego 

Polska - Słowenia 21:16

udostępnij