Łotysze lepsi od Polaków na inauguracje zmagań w Tokio 2020

Niestety porażką reprezentacji Polski 3x3 zakończyło się pierwsze spotkanie podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Biało-Czerwoni ulegli 14:21. Kolejny mecz Polaków o godzinie 12:05 polskiego czasu.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszej kadry. Dobra skuteczność, połączona z wymuszaniem fauli pozwoliła zawodnikom znad Wisły objąć prowadzenie 5:3 W kolejnych minutach lepsi byli jednak Łotysze. Wicemistrzowie świata z 2019 roku bez skrupułów wykorzystywali błędy Polaków, sami praktycznie się nie myląc. W całym spotkaniu Biało-Czerwoni popełnili sześć strat, przy zaledwie jednej rywali. Wyraźnie przegrali też walkę pod tablicami.

Po rzucie za dwa punkty Naurisa Miezisa Polacy przegrywali 7:12 i dalej mieli problem z grającymi intensywnie, z dużym naciskiem w obronie Łotyszami. Na cztery minuty przed końcem nasz zespół było gorszy o dziewięć punktów i mimo lepszej postawy w końcówce nie zdołał skutecznie odrobić strat. Ostatecznie ulegliśmy 14:21.

To nie koniec koszykarskich emocji w Tokio z udziałem reprezentacji Polski 3x3 w sobotę. O 12:05 czeka nas spotkanie z Japonią.