Kadra 3x3 jedzie na turniej do Düsseldorfu

Już w najbliższy weekend, 30 kwietnia, reprezentacja Polski 3x3 wystąpi w turnieju rangi Lite Quest w Düsseldorfie. Trener Piotr Renkiel powołał dwóch zawodników z LOTTO 3x3 Team oraz dwóch koszykarzy, którzy w tym sezonie występowali na parkietach Energa Basket Ligi. Reprezentacja Polski 3x3 przygotowuje się do czerwcowych mistrzostw świata 3x3, które obędą się w Antwerpii.

 

news Zdjęcia | Andrzej Romański

- W związku z drobnym urazem Przemysława Zamojskiego i klubowymi obowiązkami Łukasza Diduszko w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn, postanowiłem sprawdzić na arenie międzynarodowej dwóch zawodników, którzy aspirują do gry w reprezentacji Polski - mówi trener reprezentacji Polski, Piotr Renkiel.

Mowa o Filipie Pucie oraz Mateuszu Szlachetce, którzy niedawno zakończyli swoje klubowe rozgrywki w Energa Basket Lidze. Trener Renkiel do Niemiec zabiera również doświadczonych kadrowiczów z LOTTO 3x3 Team: Pawła Pawłowskiego oraz Szymona Rducha.

- Jedziemy do Dusseldorfu zdobyć punkty do rankingu FIBA oraz zdobyć kolejne doświadczenia przed najważniejszymi turniejami w 2022 roku. Stawką turnieju jest bilet na Challangera w Nowym Sadzie w Serbii - dodaje trener Renkiel.

 

Terminarz turnieju D.Sports 3x3 Prime Dusseldorf

30 kwietnia (sobota)

Faza grupowa:

13:00 - POLSKA - SomDocents Badalona (Hiszpania)

14:20 - POLSKA - HOLANDIA

Ćwierćfinały od godz. 15:50 do 16:50

Półfinały od godz. 17:30 do 17:50

Finał godz. 18:40

 

 

udostępnij