Biało-Czerwoni w ćwierćfinale MŚ U23 3x3

Wyśmienicie przez fazę grupową mistrzostw świata do lat 23 przebrnęła reprezentacja Polski mężczyzn. Biało-Czerwoni z bilansem 3-1 zajęli pierwsze miejsce w grupie C i awansowali do ćwierćfinału. W walce o najlepszą czwórkę mundialu Polacy zmierzą się w niedzielę z Chinami.

news

Nasza kadra zmagania w mistrzostwach świata rozpoczęła w środę. Na otwarcie turnieju Polacy rywalizowali z najwyżej rozstawioną Francją. Polacy zwyciężyli 19:16, od wyniku 5:5 skutecznie broniąc niewielkiej przewagi. Dwie godziny później kadra źle rozpoczęła mecz z Brazylią, co miało swoje przełożenie na końcowy wynik.

Rywale momentami prowadzili nawet różnicą sześciu punktów i choć Polakom udało się odrobić większą część tych strat, po nerwowej końcówce ulegli drużynie z Ameryki Południowej.

W piątek Polacy rozegrali dwa kolejne mecze grupowe, które zakończyły się ich zwycięstwami. Najpierw Biało-Czerwoni wyraźnie pokonali Ukrainę (21:12), a następnie zwyciężyli Holandię (21:17).

Oprócz Polaków z grupy C do 1/4 finału awansowała Francja. Najlepszym punktującym naszego zespołu w grupie był Mateusz Szlachetka - 30 punktów w czterech meczach. Trzy mniej uzyskał Adrian Bogucki.

Początek ćwierćfinałowej konfrontacji z Chinami zaplanowano na 15:15. Transmisja na YouTube FIBA 3x3. Cała faza pucharowa mistrzostw świata rozgrywana jest w niedzielę.

Wyniki spotkań grupowych z udziałem Polaków

 

 

 

udostępnij