FIBA potwierdziła terminy MŚ 3x3! Lublin jednym z gospodarzy

Międzynarodowa Federacja Koszykówki potwierdziła właśnie uczestników poszczególnych mistrzostw świata 3x3, które odbędą się w 2023 roku. Nasze drużyny narodowe zagrają na trzech mundialach, w tym jednym w kategorii U23, którego gospodarzem będzie Lublin!

news Zdjęcia | Jacek Prondzynski

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią seniorki i seniorzy. W dniach 30 maja - 5 czerwca Wiedeń będzie gospodarzem mistrzostw świata 3x3. Nasze kadry od lat zaliczane są do światowej czołówki. Panowie nie brali udziału tylko w pierwszym turnieju, ostatnie trzy kończąc w pierwszej ósemce imprezy. Żeńska kadra mistrzostwa świata w 2022 roku zakończyła na szóstej pozycji.

Na ostatnich mistrzostwa Europy do lat 17 reprezentacja Polski kobiet wywalczyła brąz, uzyskała także przepustkę do udziału w mistrzostwach świata U18. Najlepsze zespoły globu rywalizować będą w Debreczynie.

Gospodarzem mistrzostw świata do lat 23 będzie Lublin. Polacy na tej imprezie będą bronić tytułu mistrza świata, który w niesamowitych okolicznościach wywalczyli w tym roku w Bukareszcie. W finale Polacy pokonali Serbów. Reprezentacja kobiet ukończyła zmagania na szóstym miejscu.

- Od lat mamy wielkie sukcesy w koszykówce 3x3, więc pewnym naturalnym krokiem jest chęć organizacji dużej imprezy w tej odmianie basketu. W tym roku nasza męska drużyna zdobyła mistrzostwo świata, a żeńska kadra zajęła świetne szóste miejsce. W Lublinie chcemy również walczyć o najwyższe cele! Wierzę, że mistrzostwa świata będą turniejem, który przyciągnie jeszcze więcej kibiców do koszykówki 3x3 - mówi Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Związku Koszykówki.

Pod koniec października w siedzibie PZKosz odbyło się już spotkanie robocze, na którym omówione zostały kwestie dotyczące organizacji imprezy. Stworzono także harmonogram dalszych przygotowań. W spotkaniu udział wzięli Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina, Radosław Piesiewicz, Prezes PZKosz i PLK, Grzegorz Bachański, wiceprezes PZKosz i PLK oraz Marek Lembrych, wiceprezes PZKosz.