#KoszKadra3x3 kobiet w Edmonton oraz w całym cyklu na 6. miejscu

Reprezentacja Polski 3x3 kobiet w ostatnim turnieju cyklu FIBA 3x3 Women’s Series w kanadyjskim Edmonton, zajęła 6. miejsce. Wygrały gospodynie, które pokonały Amerykanki.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

W fazie grupowej Polki (Agnieszka Szott-Hejmej, Klaudia Sosnowska, Martyna Cebulska, Jastina Kosalewicz) przegrały kolejno z Czeszkami 15:21 oraz Kanadyjkami 10:22. W ćwierćfinale za rywala los przydzielił doskonale znaną kadrę Włoch, która w 2018 roku była Mistrzem Świata 3x3.

Całe ćwierćfinałowe spotkanie było zacięte i ani przez moment żadna ze stron nie mogła wypracować znacznej przewagi. W samej końcówce więcej szczęścia miały rywalki, który ostatecznie wygrały 17:16 i awansowały do półfinału.

W Edmonton nie wystąpiła Aldona Morawiec, która przygotowuje sie już do sezonu 5x5 w Arce Gdynia. Zastąpiła ją Jastina Kosalewicz z beniaminka EBLK z Gdańska.

Dla Polek był to siódmy turnieju w całym cyklu Women’s Series w 2019 roku, drużyna pod wodza Karoliny Szlachty raz zagrała w finale (Praga) i raz była na 3. miejscu (Bukareszt). Najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Agnieszka Szott-Hejmej – 142 punkty.

Wyniki kadry Polki na turniejach Women’s Series:
- Poitiers (7. miejsca)
- La Rochelle (4. miejsce)
- Praga (2. miejsce)
- Bukareszt (3. miejsce)
- Montreal (5. miejsce)
- Udine (4. miejsce)
- Edmonton (6. Miejsce)

I edycje Women’s Series wygrała z ogromną przewagą Francją (770 punktów), Polska zajęła 6. miejsce (452).

 

 

udostępnij