Wygrana i porażka Kadry 3x3 w Graz

Zwycięstwo i porażkę zanotowała reprezentacja Polski 3x3 mężczyzn w pierwszym dniu turnieju kwalifikacyjnego do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Biało-Czerwoni pokonali Czechów 17:15, ale później ulegli Mongolii 18:22. Kolejne mecze grupowe Polaków 28 maja.

news

Kadra narodowa w turnieju wystąpiła w składzie: Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch Przemysław Zamojski.

 

- Pierwszy dzień rywalizacji w Graz zakończyliśmy z bilansem 1-1. Na otwarcie zmierzyliśmy się z Czechami. Był to bardzo fizyczny mecz, bardzo trudny. Udało nam się wygrać, z czego jesteśmy zadowoleni, ponieważ wejście w turniej ze zwycięstwem jest bardzo ważne – relacjonuje Piotr Renkiel, trener główny kadry.

- Mieliśmy bardzo krótką przerwę pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem. Byliśmy na to przygotowani fizycznie. Przez większą część meczu z Mongolią prowadziliśmy, ale mieliśmy problemy z faulami. Po szóstym faulu każdy następny promuje rywali do wykonywania dwóch rzutów wolnych, o czym niestety przekonaliśmy się w końcówce. Najpierw popełniliśmy faul przy rzucie za dwa punkty, a następnie w walce o zbiórkę. Oddaliśmy wówczas rywalom cztery punkty. To zadecydowało o wygranej Mongolii - analizuje spotkanie trener Biało-Czerwonych.

- Przed nami dwa kolejne mecze grupowe z Brazylią oraz Turcją. Oba musimy wygrać, aby zagrać w ćwierćfinale kwalifikacji o igrzyska olimpijskie Tokio 2020 w Graz - wyjaśnia Piotr Renkiel.

 

Wyniki meczów Polaków w Graz

Polska - Czechy 17:15

Polska - Mongolia 18:22

 

Pozostałe mecze Polaków w fazie grupowej turnieju:
POLSKA – Brazylia, 28 maja, 18:15
Turcja – POLSKA, 28 maja, 21:10

Faza pucharowa turnieju (ćwierćfinały i 3 mecze o awans na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020) odbędzie się 30 maja 2021 r.

Relację live z turnieju będzie można śledzić na oficjalnym kanale FIBA 3x3 na YouTubie.

Wszystkie spotkania Biało-Czerwonych będzie można obejrzeć także na TVP Sport

udostępnij