Wygrywamy z Brazylią, dalej gramy o IO

Reprezentacja Polski 3x3 po emocjonującym spotkaniu pokonała Brazylię 13:12 w swoim trzecim meczu podczas turnieju kwalifikacyjnego do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. O 21:10 Biało-Czerwoni rozegrają ostatni mecz grupowy z Turcją. Wygrana zapewni im grę w ćwierćfinale. Awans do igrzysk olimpijskich uzyskają trzy najlepsze zespoły turnieju w Austrii.

Kadra narodowa w turnieju wystąpiła w składzie: Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch Przemysław Zamojski.

Mecz z z drużyną z Kraju Kawy początkowo nie układał się po myśli Polaków. Aby zachować szanse na grę w dalszym etapie zmagań nasza kadra potrzebowała wygranej z Brazylią, co najwyraźniej wpłynęło na nerwowy początek spotkania.

Po kilku pierwszych akcjach Polacy przegrywali 0:3, popełniając przy tym sporo strat. Na szczęście im dłużej trwały zawody, tym gra zawodników znad Wisły była spokojniejsza.

Na niecałe trzy minuty przed końcem Biało-Czerwoni przegrywali jeszcze 7:10, a kilka chwil wcześniej Paweł Pawłowski podczas przerwy telewizyjnej powtarzał, że "teraz nadchodzi nas czas".

W końcówce przełamał się Michael Hicks, trafiając za dwa na remis. Po chwili po dwóch akcjach Przemysława Zamojskiego było 12:11 dla Polaków. Rywale zdołali doprowadzić jeszcze do równowagi, ale dzięki trafieniu Hicksa kadra na sześć sekund przed końcem ponownie znalazła się na prowadzeniu. W ostatniej akcji meczu na wejście na kosz zdecydował się Jefferson Socas, lecz nie zdołał minąć Pawłowskiego i Polacy mogli świętować wygraną.

Turcja - Polska - piątek, godzina 21:10

Faza pucharowa turnieju (ćwierćfinały i 3 mecze o awans na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020) odbędzie się 30 maja 2021 r.

Relację live z turnieju będzie można śledzić na oficjalnym kanale FIBA 3x3 na YouTubie.