LOTTO 3x3 Team w Amsterdamie

LOTTO 3x3 Team swoje pierwsze tegoroczne turnieje, rozegrał w stolicy Holandii - Amsterdamie. Kolejnym sprawdzianem i okazją na zdobycie punktów do rankingu, będzie już pod koniec marca Lite Quest Firstcaution 3x3 Trophy w Zurichu.

news

Łącznie w Amsterdamie drużyna wzięła udział w trzech turniejach kwalifikacyjnych, które dawały awans do turnieju finałowego. Zespół, który zdobył najwięcej punktów podczas turniejów kwalifikacyjnych w nagrodę dostał jeden z dwóch biletów na World Tour. Kolejny można było wygrać w turnieju finałowym - Rozpoczynamy sezon z drużyną LOTTO 3x3 Team turniejem w Amsterdamie, który będzie jednym z trzech turniejów kwalifikacyjnych do turnieju finałowego. Jest to dosyć intensywny system, gdyż gramy praktycznie każdego dnia. Drużyna, która po trzech turniejach kwalifikacyjnych będzie miała najwięcej punktów w rankingu uzyska bilet na World Tour w Manili. Natomiast zwycięzca turnieju finałowego, uzyska kolejny „bilet” – tym razem na World Tour w Makau. Jedziemy tam z myślą o wywalczeniu przynajmniej jednego „biletu”, ale także chcemy zdobyć jak najwięcej punktów do rankingu. Łącznie rozegramy cztery takie turnieje – mówił przed startem Piotr Renkiel, trener LOTTO 3x3 Team.

Skład LOTTO 3x3 Team:
- Przemysław Zamojski
- Mateusz Bierwagen
- Paweł Pawłowski
- Szymon Rduch

STOP 1

Pierwszy turniej rozrywany na Amsterdam Velodrome, LOTTO 3x3 Team zakończył na półfinale po porażce 19:21 z zespołem z Dusseldorfu. Faza grupowa zakończona została z kompletem zwycięstw, a w ćwierćfinale aż 22:7 pokonana została Manila Chooks!

- Kończymy rywalizację w grupie z dwoma zwycięstwami, co nas bardzo cieszy. W pierwszym meczu spełniliśmy wszystkie założenia, co dało ważną wygraną na początek rywalizacji. Zupełnie inny był drugi mecz, gdzie daliśmy wrócić drużynie z Hannoveru do gry i mieli nawet okazję na doprowadzenie do remisu. Udało się jednak wygrać, co dało awans do ćwierćfinału z 1. miejsca – mówił po fazie grupowej Piotr Renkiel, trener LOTTO 3x3 Team

1. LOTTO 3x3 Team 2/0
2. Hannover 1/1
3. Paramaribo 0/2

LOTTO 3x3 Team - Paramaribo 22:14
LOTTO 3x3 Team - Hannover 16:14
Manila Chooks! - LOTTO 3x3 Team 7:22
Dusseldorf - LOTTO 3x3 Team 21:19

- Jeśli chodzi o mecz półfinałowy, to kontrolowaliśmy wszystko na początku. Niestety seria kilku błędów w kolejnych minutach, dała przewagę rywali. Musieliśmy gonić wynik, jednak zabrakło nam na to czasu. Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, gdyż liczyliśmy minimum na finał. Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, tak więc liczymy w kolejnych turniejach na poprawę tego 3. miejsca – dodał po zakończeniu rywalizacji Piotr Renkiel.

STOP 2

Drugi turniej w Amsterdamie LOTTO 3x3 Team zakończył na fazie ćwierćfinałowej, ulegając drużynie gospodarzy 10:21. W fazie grupowe padł wynik 1-1, po wygranej z Paramaribo oraz porażce z drużyną z Toronto.

1. Toronto 2/0
2. LOTTO 3x3 Team 1/1
3. Paramaribo 0/2

LOTTO 3x3 Team - Paramaribo 22:10
LOTTO 3x3 Team - Toronto 14:20
Amsterdam - LOTTO 3x3 Team 21:10

- Niestety po ciężkim meczu ćwierćfinałowym, przegraliśmy z gospodarzami i ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce w drugim turnieju. Aby wywalczyć bilet do Manili na Word Tour, musimy liczyć na porażki drużyny z Amsterdamu. Nie zmienia to naszego nastawienia, gdyż walczymy o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu i wciąż jesteśmy w grze o bilet na World Tour w Macau – powiedział po zakończeniu STOP 2, Piotr Renkiel.

STOP 3

Dwa mecze w fazie grupowej, dało awans z 1. Miejsca oraz team MANILA Chooks! Za ćwierćfinałowego rywala w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym w Amsterdamie. Mecz ten z dużą przewagą wygrał LOTTO 3x3 Team, który w kolejnej rundzie trafił na zespół gospodarzy. Walka o finał trwała do samego końca, lecz ostatecznie zakończyła się wygraną rywali. A jak ostatni turniej ocenia Piotr Renkiel, trener LOTTO 3x3 Team?

- Zagraliśmy bardzo fajne spotkanie z drużyną z Amsterdamu, gdzie tak naprawdę trzy ostatnie akcje zadecydowały o naszej porażce. Jestem mimo to zadowolony, gdyż z każdym turniejem nasza rośnie i wyciągamy wnioski i niwelujemy błędy. Przed turniejem finałowym, gdzie stawką jest m.in. bilet na World Tour, jesteśmy na bardzo dobrej pozycji do tego.

1. LOTTO 3x3 Team 2/0
2. Jerusalem 1/1
3. Dusseldorf 0/2

Dusseldorf - LOTTO 3x2 Team 10:21
LOTTO 3x3 Team - Jerusalem 21:20
Manila Chooksz! - LOTTO 3x3 Team 13:21
Amsterdam - LOTTO 3x3 Team 22:18

TURNIEJ FINAŁOWY

LOTTO 3x3 Team w fazie grupowej turnieju finałowego, zanotowało komplet zwycięstw – wygrywając kolejno z Jerusalem oraz zespołem z Dusseldorfu. W ćwierćfinale większych problemów nie było z Ashgabat z Turkmenistanu, gdzie rywale rzucili zaledwie 7 punktów. Aby znaleźć się w finale trzeba było pokonać jeszcze jedną przeszkodę, jaką byli… gospodarze. Spotkanie to stało na dobrym poziomie, jednak ostatecznie górą była drużyna z Amsterdamu. Warto wspomnieć, iż półfinałowi rywale LOTTO 3x3 Team wygrali wszystkie trzy "przystanki" podczas 3x3 PRO League Netherlands. Porażką natomiast, zakończył się mecz z Toronto podczas turnieju finałowego.

1. LOTTO 3x3 Team 2/0
2. Jerusalem 1/1
3. Dusseldorf 0/2

LOTTO 3x3 Team - Jerusalem 21:18
LOTTO 3x3 Team - Dusseldorf 22:10
Ashgabat - LOTTO 3x3 Team 7:22
Amsterdam - LOTTO 3x3 Team 21:13

- Team Amsterdam zagrał bardzo dobry mecz pokazując, że nie przez przypadek jest „szóstą” drużyną w rankingu drużynowym na świecie. Przeciwnicy trafiali za dwa punkty na bardzo wysokiej skuteczności, a w 3x3 ciężko jest wygrać mecz z tak dobrze dysponowanym rywalem. Kończymy turniej finałowy na 3. miejscu, co patrząc na liczbę rozegranych meczów w przeciągu 10 dni jest dobrym wynikiem. Zdobyliśmy bardzo cenne punkty, które liczą się do rankingu federacji w kontekście walki o Igrzyska Olimpijskie - powiedział po zakończeniu turnieju, Piotr Renkiel.

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego:
1. Toronto
2. Amsterdam
3. LOTTO 3x3 Team
4. Paramaribo
5. Hannover
6. Jerusalem
7. Ijmuiden
8. Ashgabat
9. Ultrech
10. Dusseldorf
11. Amstelveen
12. Manila Chooks!

Warto na koniec jeszcze podsumować udział w całym cyklu LOTTO 3x3 Team, który w Amsterdamie rozegrał łącznie 15 spotkań - Jestem dumny z chłopaków, że oddali serce i walczyli na 100% w każdym meczu. Najbardziej jednak żałuję porażki z Dusseldorfem w pierwszym turnieju, gdyż zwycięstwo i wjecie do finału „STOP 1” mogłoby zmienić obraz całej ligi. Jako jedna z nielicznych drużyn, nie rotowaliśmy składem. Zwycięzcy obu biletów na World Tour dokonywali zmian w składach, co mogło wpłynąć na ich lepsza dyspozycje w ostatnim turnieju. Dziękujemy za zaproszenie od organizatorów 3x3 Unites, gdyż nie każdy miał możliwość startu w ich lidze 3x3. Jestem zadowolony z dyspozycji fizycznej na obecnym etapie przygotowań do sezonu Pro Circuit i Mistrzostw Świata 3x3, które odbędą sie na przełomie maja i czerwca. Liga w Amsterdamie pokazała nam, nad czym musimy popracować w kontekście lepszej gry jako zespół. Nasz najbliższy start to Lite Quest Firstcaution 3x3 Trophy w Zurychu w dniu 31.03, gdzie szykujemy małą niespodziankę. Dziękuje sztabowi szkoleniowemu za wykonanie bardzo dobrej pracy, nie tylko w czasie turnieju ale również przed jego startem. Do kraju wracamy bez urazów, gdzie zabieramy sie z powrotem do pracy.

 

 

udostępnij