Nations League U23: dzień 2 [NA ŻYWO]

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego turnieju w ramach cyklu Nations League 3x3. W rywalizacji - podobnie jak wczoraj - biorą udział zawodniczki i zawodnicy do lat 23.

Mecze można oglądać na Placu Wielkiej Armii Napoleona w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Szczegóły techniczne związane z imprezą można znaleźć na oficjalnej stronie FIBA.

Transmisja w kanale YouTube FIBA 3x3.

RELACJA WYMAGA ODŚWIEŻANIA

19:25 I to już wszystko z Krakowa - dziękujemy za wspólnie spędzone godziny, zapraszamy Was jutro by kibicować biało-czerwonym z trybun, a także do śledzenia naszej relacji!

19:23 Polki uhonorowane podczas ceremonii kończącej turniej

19:19 Łotwa zdobywa dwa punkty w drogrywce i wygrywa 16:14!

19:17 Łotwa - Czechy 14:14 po regulaminowym czasie gry. Będziemy mieli dogrywkę!

19:16 15 sekund do końca i remis!

19:14 Ostatnia minuta finału - znów Łotysze minimalnie bliźsi wygranej (prowadzą 13:11)

19:12 Dwie minuty do końca - Czesi prowadzą 11:10

19:07 Pięć minut z hakiem do końca finału - Łotysze obejmują prowadzenie 7:6

19:02 Czesi prowadzą z Łotyszami 4:3

18:58 Trochę szkoda, bo Polakom zabrakło punktu by teraz grali przeciwko Łotwie w finale

18:55 Uff... Czas na finał panów, w którym zagrają Czechy i Łotwa

18:52 Pokonujemy Czechy 17:15

18:51 KONIEC! POLSKA WYGRYWA TURNIEJ NATIONS LEAGUE!!!

18:51 Oooola Zięmborska! 17 punkt

18:50 17 sekund do końca i mamy dwa rzuty wolne przy dwóch punktach prowadzenia

18:50 Łatwo Czeszki zdobywają 14 punkt, ale odpowiada Polska! 16:14

18:49 Ziemba raz i Ziemba dwa! 15:13 dla Polski!!

18:48 I znów remis po 13! A do tego mamy dwa rzuty wolne

18:48 Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie - 13:12 dla Czech

18:48 Pszczolarska wyprowadza nas na prowadzenie 12:11

18:47 120 sekund do końca i znów remis

18:46 Justyna Rudzka za 2!!! Polska na prowadzeniu 11:10

18:45 Bożena Puter!! Trafia do kosza i wykorzystuje rzut wolny - mamy remin po 9

18:45 Trzy minuty do końca - trudno nam się przebić i wyjść na prowadzenie, Czechy - Polska 9:7

18:43 Na raty Ola Zięmborska! Piłka wpada do kosza za 2 punkty i jest remis 7:7

18:42 Będziemy grać jeszcze cztery minuty. Czechy pilnują jednopunktowego prowadzenia (6:5)

18:40 I mamy remis 5:5!

18:39 Cztery minuty minęły i nadal jeden punkt przewagi Czeszek 5:4

18:35 Dwie minuty finału pań za nami - Polska przegrywa z Czechami 2:3

18:29 W finale panów Łotwa zagra z Czechami

18:22 O 18:30 Polska zagra z Czechami w finale rywalizacji kobiet - transmisja pod tym linkiem

18:18 Przegrywamy 13:21, a więc nie utrzymaliśmy bezpiecznej przewagi punktowej i to Czesi zagrają w finale

18:12 Polska - Czechy 11:10

18:11 Jedenasty punkt pozwala nam wyprzedzić Irlandię! Teraz wystarczy nie dać się punktowo wyprzedzić przez Czechów (jeśli przegramy, to musimy różnicą nie większą niż 6 punktów)

18:07 Pięć i pół minuty do końca meczu Polski z Czechami - jest remis 9:9

18:05 Polki w finale o 18:30 zmierzą się z Czeszkami

18:05 Po 3 minutach przegrywamy 6:7

17:55 Polacy zaczęli mecz o finał - ich rywale to Czesi!

17:02 Polska pokonuje Ukrainę 16:12 i jest w finale!!!! Zagramy w nim o 18:30

17:02 Celny rzut za 2 i jest 16:12 dla Polski!!

17:01 40 sekund od finału! 14:12

17:00 Minuta do końca, 13:12 dla Polski

16:57 Przewaga Polek wzrasta do czterech punktów

16:55 Trzy minuty do końca, prowadzimy 11:8!

16:53 Zdobycie dziewiątego punktu oznacza, że już przeskakujemy w klasyfikacji Irlandię! Polska prowadzi 9:8

16:51 Po pięciu minutach jesteśmy bliżej finału i prowadzimy z Ukrainą 8:7!

16:39 A teraz wielkie emocje - Polki walczą z Ukrainkami o awans do finału!

16:35 Czesi przegrali z Irlandią 15:21

16:12 W międzyczasie meldunek z Mariboru. Reprezentacja Polski U17M pokonała Gruzję 21:13, a reprezentacja Polski U18K - Rumunię 14:10! Polki tym samym awansowały do ćwierćfinału Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy!

16:08 Czekają nas jeszcze dwa starcia grupowe z udziałem polskich zespołów - oba o awans do finału: Ukraina - Polska (kobiety - 16:40) i Polska - Czechy (mężczyźni - 17:55)

16:07 Jeszcze mecz Czechów z Irlandczykami i będziemy mieli krótką przerwę w turnieju

16:07 Nerwowa końcówka, ale ostatecznie górą Chorwacja, która pokonuje Łotwę 16:14!

16:04 Na minutę przed końcem Chorwacja jest bliższa wygranej - prowadzi 16:12

15:58 Kibice na trybunach żywiołowo reagują na wydarzenia boiskowe i wspierają biało-czerwonych! Są wśród nich nasi młodsi reprezentanci

15:57 Trudno przewidzieć kto wygra spotkanie - Chorwacja prowadzi z Łotwą 10:9, a do zakończenia meczu niespełna 4 minuty

15:40 A za chwilę Łotyszki zmierzą się z Chorwacją

15:40 Chorwacja pokonuje Ukrainę 20:15!

15:25 Sześć minut do końca: Ukraina przegrywa z Chorwacją 7:9

15:16 Czas na mecz mężczyzn: Ukraina - Chorwacja

15:13 Justyna Rudzka bezbłędna na linii rzutów wolnych! 21:14 Polska pokonuje Irlandię!

15:12 19:14 dla Polek - dwa rzuty wolne przed Justyną Rudzką... Czy to zakończy?

15:11 Bardzo ciekawie nam się rozwija to spotkanie! Polki po rzutach wolnych Bożeny Puter prowadzi 18:14!

15:05 Cztery minuty do końca, Polki na prowadzeniu 9:6

15:00 Polki występują w składzie: Aleksandra Pszczolarska, Bożena Puter, Justyna Rudzka, Aleksandra Zięmborska

14:20 Dwie minuty gry za nami, Polacy prowadzą 2:0

14:14 I właśnie Irlandczycy będą pierwszym rywalem biało-czerwonych w turnieju Nations League - ten mecz rusza za chwilę!

14:13 W "polskiej" grupie grają jeszcze Irlandia i Czechy

14:12 A teraz czas na Polskę! Trener Michał Hlebowicki zmienił nieco skład w porównaniu z wczorajszym turniejem. Naszą kadrę reprezentują Michał Kroczak, Aleksander Lewandowski, Michał Lis i po raz pierwszy Maksymilian Motel

14:11 Czechy - Chorwacja 21:12. Długo Czeszki nie mogły zdobyć ostatnich dwóch punktów, ale ostatecznie wygrały przed czasem

14:03 Czechy - Chorwacja 14:7 na 4 minuty przed końcem

13:57 W tak pięknej scenerii rywalizują uczestnicy Nations League

13:45 Czekamy na kolejny mecz turnieju: tym razem będzie to rywalizacja kobiet Czechy - Chorwacja

13:43 Tylko niespełna sześciu minut Łotysze potrzebowali by rozprawić się z Chorwacją! Pokonali ich 21:12

13:29 Czekamy na mecze Polaków - po raz pierwszy zobaczymy panów o 14:15, a panie o 14:50

13:27 Przed nami starcie Łotwy z Chrowacją, to będzie pierwszy mecz rywalizacji mężczyzn

13:26 Zacięta walka i ostatecznie wygrywa Irlandia 18:16!

13:23 Rzutem na taśmę Irlandia trafia w końcówce spotkania za 2 punkty i mamy remis 16:16! Będzie dogrywka

13:18 Bardzo wyrównane spotkanie Ukrainy z Irlandią - dwie minuty do końca i Irlandia prowadzi 12:10

12:54 Przypomnijmy, że wczoraj wśród kobiet najlepsza była Łotwa, a wśród mężczyzn Czechy

12:53 W pierwszym meczu turnieju Ukrainki zmierzą się z Irlandią - początek o godzinie 13:00

12:35 Harmonogram grupowych gier Polaków:

12:33 Tym razem pogoda w Krakowie jest piękna, więc możemy się przenieśc na zewnątrz - zawodnicy zamieniają halę Cracovii na Plac Wielkiej Armii Napoleona przy Wawelu

12:30 Witajcie ponownie! Zapraszamy Was do śledzenia relacji na żywo z młodzieżowego turnieju Nations League.