MŚ 3x3 U23: Polki zagrają o ZŁOTO!

Reprezentantki Polski awanswały do finału Mistrzostw Świata 3x3 U23 w Lublinie! Zmierzą się w nim z Holandią.

news Zdjęcia | Fot. Tomasz Sokołowski / 400mm.pl

Polki w półfinale zmierzyły się z Chinkami i było to kolejne bardzo trudne i emocjonujące spotkanie. Biało-czerwone wyszły na czteropunktowe prowadzenie 6:2, ale Chiny nie chciały oddać spotkania tak szybko. Dlatego nie dość, że odrobiły straty, to jeszcze wyszły na prowadzenie 8:6. Na niespełna trzy minuty przed końcem powiększyły je do trzech oczek (11:8). Polki wychodziły jednak nie z takich tarapatów. Ciężar meczu na swoje barki wzięła Aleksandra Zięmborska i nasz zespół doprowadził do wyrównania, a potem dogrywki. Wojnę nerwów wygrały Polki 17:15 i zagrają w finale o 19:10 z Holandią!