MŚ 3x3 U23: Polki wicemistrzyniami Świata!

Polskie koszykarki zdobyły srebrny medal Mistrzostw Świata 3x3 U23, które rozegrane zostały w Lublinie!

news Zdjęcia | Fot. Tomasz Sokołowski / 400mm.pl

Polki przegrały w finale z Holandią po dogrywce 17:19. Pierwsze punkty zdobyły Holenderki, ale mecz miał bardzo wyrównany przebieg - rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Długo jednak nie mogliśmy dogonić przeciwniczek - dopiero w połowie meczu Polki wróciły na prowadzenie 9:8 za sprawą celnego rzutu Aleksandry Zięmborskiej. Później dołożyła trafienie również Julia Bazan i ponnownie Zięmborska, dzięki czemu biało-czerwone wyszły na najwyższe prowadzenie w meczu 11:8. Od tej pory to Polki miały inicjatywę, ale prowadzenie straciły 30 sekund przed końcem spotkania. Wydawało się, że Holenderki wygrają w reuglaminowym czasie, ale w ostatnich sekundach na dogrywkę trafiła popularna Ziemba. Mimo kilku szans, Polki straciły dwa punkty w drogrywce i musiały zadowolić się srebrnym medalem.

Jest to jednak pierwszy medal żeńskiej koszykówki 3x3 w Mistrzostwach Świata! Srebrny medal zdobyły Julia Bazan, Aleksandra Pszczolarska, Bożena Puter i Aleknsadra Zięmborska. Ta ostatnia została wybrana do najlpeszej trójki turnieju. Sztab szkoleniowy wicemistrzyń Świata tworzą: Edyta Koryzna, Małgorzata Misiuk, Marcin Kochanowski i Michał Mikosiak.